Dňa 14.12.2006 sa konalo na našej škole školské kolo olympiády z anglického jazyka. Súťažilo sa v dvoch kategóriách A a B. Kategória A je určená pre žiakov 5.-7. roč., kým kategória B pre žiakov roč. 8.-9.V oboch kategóriách medzi sebou bojovalo 20 žiakov. Kategória A bola zastúpená 7 žiakmi, kategória B počtom 13. Ako každá olympiáda aj táto mala svoje súťažné disciplíny. Boli ňou jazykové zručnosti ako: zvládnutie gramatiky, slovná zásoba, počúvanie, čítanie s porozumením a napokon rozprávanie. Všetci bojovali statočne, ale víťazom mohol byť len jeden.

V kategórii A sa na stupni víťazov umiestnil Andrej Fiačan (7.A trieda), na druhom mieste Alexandra Mellová (6.A) a na bronzovej priečke to bol Michal Dekan(7.A). V kategórii B zvíťazila Róberta Dolinská (9.D trieda), na druhej priečke skončil Yannick Kammamy (8.B trieda) a na treťom stupni Martin Mečiar (9.B trieda).Žiaci, ktorí sa umiestnili na prvých troch miestach si odniesli domov diplomy a drobné odmeny, víťazi knihu v anglickom jazyku a postup do okresného kola olympiády z anglického jazyka.

Okresné kolo olympiády anglického jazyka sa konalo 17.1.2007, na ktorom sa zúčastnili víťazi školských kôl z celého okresu Prievidza. Takže konkurencia bola veľká, ale naša víťazka sa nezľakla a umiestnila sa opäť na prvom mieste a postúpila do krajského kola. Je to už pomaly tradícia, že Základná škola na Mariánskej ulici má vždy nejaké víťazné miesto v okresnom kole. Andrej Fiačan síce nezvíťazil, ale bola to pre neho určite cenná skúsenosť.

Na krajskom kole olympiády z anglického jazyka v Dubnici nad Váhom sa naša Róberta Dolinská umiestnila na štvrtom mieste, čo je veľmi pekné umiestnenie v rámci kraja. Gratulujeme jej a želáme veľa úspechov v ďalšom zdolávaní anglického jazyka.