15. marca 2010 v Hornonitrianskej knižnici v Prievidzi prebiehalo zaujímavé podujatie - prezentácia knihy Mordovisko. Mimoriadne úspešný spisovateľ Roman Brat “krstil” novú knižku - bláznivé príbehy zo života tínedžerov z jednej triedy, ktorá má svojich hromotĺkov, výmyselníkov, bifľošov, jednu mimoriadnu pažraňu - a, samozrejme, tajnú lásku...

Kniha vykresľuje permanentný "boj" žiakov s rodičmi a učiteľmi. Text dotvárajú vtipné až komiksové ilustrácie Miroslava Regitka. Jedinečnú atmosféru prezentácie knihy v réžii pracovníčok knižnice pomáhali vytvárať aj žiaci a pedagógovia našej školy.

Riaditeľka HNK víta spisovateľa Romana Brata (vpravo) a ilustrátora Miroslava Regitka

Spisovateľ, ilustrátor, zástupkyňa vydavateľstva, spisovateľka Gabika Futová

Pán učiteľ Jozef Macko číta príbeh z prezentovanej knihy

Erik Liener, žiak IX.B triedy,  prečítal úvodnú časť knihy, jeho čitateľské zručnosti sleduje autor aj ilustrátor