Školské kolo súťaže Šaliansky Maťko

16.12.2009

Tento školský rok sme „maratón“ literárnych súťaží odštartovali súťažou v recitácii povestí Šaliansky Maťko. Každoročne sa ho zúčastňujú deti od druhého až po siedmy ročník.

V prvej kategórii  /2.- 3. ročník / bola na prvom mieste Simon Holý 2.A, na druhom mieste Kristína Grolmusová 3.B a na treťom mieste Roland Čiscoň 2.C.

V druhej kategórii  /4.- 5. ročník / bola na prvom mieste Zoja Punová z 5.B, na druhom mieste Dorotka Sklenárová z 5.A a na treťom mieste Adam Rolinec z 5. B a Lenka Baranovičová zo 4. A triedy.

V tretej kategórii /6. -7. ročník / nás na okresnom kole bude zastupovať Radovan Bezák zo 7.A, druhá skončila Daniela Kozmonová zo 7.B a na treťom mieste skončila Klaudia Šablicová zo 6.B  triedy.

Prežili sme pekný kultúrny zážitok práve vďaka týmto deťom. No a samozrejme, že im budeme držať palce na okresnom kole.