Dňa 19.9.2008 sa žiaci našej školy: Kristína Lalíková (6.A), Pavol Madaj (7.A), Martin Šnirc (7.A), Anton Svitok (7.A) zúčastnili natáčania televízneho programu „Prípady detektíva Kulmena“. Cestovali až do Komárna, aby v pevnosti, ktorá dlhé roky slúžila aj ako sídlo vojakov, riešili úlohy a bojovali s družstvom žiakov z Bytče. Počas pátrania po výčinoch pána „Diabolského“ zažili veľa dobrodružstiev, preverili si svoje logické schopnosti, preukázali svoje zručnosti pracovať s technickými zariadeniami ako: GPS – navigačný systém, počítačom, digitálnou kamerou. Celý deň strávili zatvorení v pevnosti a museli zdolávať aj nástrahy počasia. Ako to celé dopadlo si môžete pozrieť 19.10.2008, kedy by malo byť vysielanie tohto programu na STV o 9:30 – 10:15. Určite to pre nich bola veľká skúsenosť, lebo mali možnosť vidieť pracovať štáb slovenskej televízie, museli sa vcítiť do úlohy hercov a počúvať tak pokyny režiséra a kameramana. Na priložených fotkách môžete vidieť kompletné družstvo.