V dňoch 11. - 19. 10. 2010 sa žiaci prvého stupňa našej školy zúčastnili dopravnej výchovy, ktorú zabezpečuje súkromná autoškola HAL.

Výuka dopravnej výchovy je zložená z dvoch častí - teoretickej, kde sa žiaci oboznámili s pravidlami cestnej premávky, so správaním sa na ceste, s povinnou výbavou cyklistu a s povinnosťami účastníkov cestnej premávky.

Druhá časť, praktická, prebiehala na ihrisku našej školy, kde  bolo postavené mobilné dopravné ihrisko s dopravnými značkami, semaformi, priechodmi cez cestu a kruhovými objazdmi. Na malom dopravnom ihrisku si žiaci vyskúšali v praxi  svoje získané vedomosti a zvládnutie jednotlivých dopravných situácií v úlohe chodca, cyklistu a v jazde na kolobežke.

Žiakom sa ukážky a praktická časť páčili. Dopravné situácie a odpovede na otázky zvládli na jednotku, tak dúfame, že im to tak pôjde aj v reálnom živote.