Dni detskej knihy

Dňa 22. marca  pri príležitosti Dní detskej knihy nás navštívili známi slovenskí spisovatelia, ktorí píšu literatúru pre deti. Do našej školy zavítal Jozef Navrátil, Gabriela Futtová,Toňa RevajováRadek Bachratý. Práve spisovateľ Radek Bachratý s nami „ERIŇÁKMI“ strávil veľmi príjemné predpoludnie. Rozprával o svojej knihe Opice vo vyťahaných tričkách, o svojej ceste na Nový Zéland  a spolu s deťmi vytvoril  príbeh. Bol to veľmi vydarený deň.

V rámci Dni detskej knihy navštívila našu školu spisovateľka Toňa Revajová. Na besedu s ňou sa tešili žiaci 8. a 9.ročníka. Prvýkrát sa osobne stretli so skutočným spisovateľom a na besedu sa dobre pripravili. Privítali ju pôsobivou ukážkou z jej literárneho diela Denník Majky z Majáka a prekvapili ju zaujímavými otázkami. Boli zvedaví na jej literárne začiatky, na to, kde čerpala námety , či jej postavy sú skutočné, či sa s niektorou postavou stotožnila a podobne. Spisovateľka im predstavila svoje knihy a porozprávala o tom ako vznikali, hovorila o knihe, ktorú práve píše. Stretnutie so spisovateľkou vyvrcholilo autogramiádou.

Gabriela Futtová

Jozef Navrátil