Kniha ešte žije

K Medzinárodnému dňu školských knižníc 23.októbra 2006 sme zrealizovali v Hornonitrianskej knižnici podujatie pod názvom : „Kniha ešte žije “.Zúčastnilo sa ho 22 žiakov, ktorí prezentovali jednotlivé národy v ich typickom oblečení. Na čele delegácie bola predsedníčka OSN, pani riaditeľka školy Mgr. Daniela Porubcová a medzinárodná zástupkyňa svetovej organizácie pre vzdelanie, kultúru a knižnice pani Katarína Juríková.

Ich úlohou bolo poprosiť pani Vedmu - riaditeľku Hornonitrianskej knižnice o radu ako zachovať posolstvo o dare šírenia dobrého slova, svojho dobrého mena, čítania a obohacovania slovnej zásoby. Na záver bola podpísaná „Zmluva o spolupráci“ medzi zástupkyňou školy - predsedníčkou komisie OSN pre vzdelanie, kultúru a knižnice a riaditeľkou Hornonitrianskej knižnice - Vedmou.

Podujatia sa zúčastnili aj zástupcovia regionálnych novín - My Prieboj a 3 TV - Prievidza. Projekt žiakom umožnil prezentovať svoju fantáziu, kreativitu a vzťah k písanému slovu. Na základe podpísanej „Zmluvy o spolupráci“ projekt pokračuje a šíri myšlienku podujatia:

„Kniha je ako vták, ktorý má viac ako sto krídel. Je pre nás šťastím, že nám neuletí.“