24. marca 2009 sa žiaci 1.B zúčastnili „Pasovania na čitateľa“ v Hornonitrianskej knižnici v Prievidzi. Deti privítala teta „Dorka“, ktorá ich pozvala najskôr do „divadielka“. Tu deti zoznámila so slovami, bez ktorých by knižky neexistovali. Poučila ich o tom, že ku knihám sa musia správať ako ku najlepším priateľom, ktorí im poskytnú zábavu, poučenie a nové informácie. Po peknom divadielku ich „Dorka“ previedla knižnicou a ukázala im, kde na nich budú čakať ich noví priatelia. Po prehliadke nastala slávnostná pasovačka. Každý bol pasovaný na čitateľa, dostal certifikát a preukaz čitateľa. Po slávnostnom akte si deti požičali svoje prvé knižky a spoločne si ich prezerali. O mesiac sa sem znova vrátia, aby si požičali nové knižky. Už teraz sa tešia na stretnutie s kamarátkou knižkou.