V dňoch 4. 10. - 9. 10. 2010 sa žiaci 4. ročníka  spolu s p. uč. D. Mihalovičovou a D. Šmidákovou zúčastnili environmentálneho vzdelávacieho pobytu vo Veľkej Lomnici. Cieľom pobytu bolo realizovanie prierezovej témy ENV prostredníctvom zážitkového učenia, upevnenie zdravia a rozvíjanie telesnej zdatnosti v zdravom prostredí.

Spoznávanie krás Slovenska sme začali návštevou archeologického náleziska na Havránku, cestou do Veľkej Lomnice. Počas pobytu žiaci navštívili múzeum TANAPu v Tatranskej Lomnici, tatraboby, golfový klub - s praktickou hrou golfu, jazdecký ranč, kde si vyskúšali jazdu na koni a observatórium, v ktorom sa dozvedeli niečo o Slnku, planétach a Slnečnej sústave, čo je obsahom učiva Prírodovedy vo 4. ročníku. Absolvovali celodenný výlet do Vysokých Tatier, ktorý začal jazdou lanovkou na Skalnaté pleso, kde prešli náučný chodník a plnili úlohy, súvisiace s ochranou prírody a pokračoval zostupom pešo na Hrebienok. V posledný deň boli v aquacity Poprad, kde strávili super deň plný zábavy  na toboganoch a v bazénoch.

Z pobytu si priniesli veľa silných zážitkov, fotiek a suvenírov, ktoré im budú ešte dlho pripomínať pekne strávené dni.