CHÉMIA  ...  patrí medzi prírodné vedy

Vyučujúca: Mgr. Jana Štorcelová

Ivan Dmitrijevič Mendelejev -

- usporiadal chemické prvky do skupín a periód. Vytvoril periodickú sústavu prvkov.

Charakteristika vyučovacieho predmetu

Predmet chémia vo vzdelávacej oblasti Človek a príroda svojím experimentálnym charakterom vyučovania umožňuje žiakom hlbšie porozumieť zákonitostiam chemických javov a procesov. Obsah učiva tvoria poznatky o vlastnostiach a použití látok, s ktorými sa žiaci stretávajú v každodennom živote.

Ciele vyučovacieho predmetu

Cieľom vyučovania chémie je oboznámiť žiakov s významom poznatkov z chémie, čo umožňuje vytvorenie pozitívneho vzťahu k učebnému predmetu chémia. Ďalším významným cieľom vyučovania chémie je v čo najväčšej miere prispieť k splneniu všeobecných cieľov vzdelávania, vytváraniu a rozvíjaniu kľúčových kompetencií prostredníctvom obsahu chémie.

Ďalším cieľom je podieľať sa na rozvíjaní prírodovednej gramotnosti, v rámci ktorej je potrebné rozvíjať aj čitateľskú gramotnosť a prácu s odborným textom. V rámci samostatnej práce žiaci majú byť schopní samostatne získavať potrebné informácie súvisiace s chemickou problematikou z rôznych informačných zdrojov a využívať multimediálne učebné materiály.

V predmete chémia si žiaci majú v dostatočnej miere osvojiť zručnosti a návyky bezpečnej práce v chemickom laboratóriu. Potrebné je, aby žiaci dosiahli takú úroveň pochopenia a zvládnutia učiva, aby vedeli využiť na hodinách získané vedomosti, spôsobilosti a návyky v každodennom živote.

Žiaci a chémia

Takto pracujeme počas laboratórnej práce.....