1.apríla 2005 sa na našej škole konal výchovný koncert s protidrogovou tematikou. Prostredníctvom umeleckej agentúry LETart (www.letart.sk) sme sa stretli so speváckym duom v zložení BORIS LETTRICH – ROMAN RÉVAI, ktorí vystúpili s programom „Pesničky o svete“ (pre 1. stupeň ZŠ; za pomoci veselých detských pesničiek program zábavnou formou prechádzal témami, ako sú humor a životný optimizmus, príprava na budúce povolanie, učenie, škodlivosť nadmerného sledovania TV a počítačových hier, hygiena, pohyb... ) a „Bariéry“ (pre 2. stupeň; nenásilným spôsobom za pomoci sily melodickej rockovej hudby a slova sa program dotýkal citlivej tematiky drogovej závislosti, jej vzniku a prevencie, rozoberal vplyv nesprávnej partie, nesprávneho vzoru...).