Prezentácia základnej školy v Prievidzi, na Mariánskej ulici

na konferencii INFOVEK – TRENČÍN 2004

Od školského roku 1995/1996 pod vplyvom meniacich sa podmienok začala naša škola  vstupovať do povedomia mesta, žiakov i rodičovskej verejnosti svojou orientáciou na vyučovanie predmetu práca s počítačom.

Už od roku 2001 sme zapojení v národnom projekte INFOVEK, ktorého cieľom je pripraviť mladú generáciu pre uplatnenie sa v globálnej informačnej spoločnosti 3. tisícročia.

V súčasnosti máme vybudované tri počítačové učebne, do ktorých sa chodia učiť všetci naši žiaci pracovať s výpočtovou technikou, s multimédiami a internetom. Zapájame sa do rôznych projektov.

Vďaka Infoveku sme získali v januári 2004  stavebnice LEGO Dacta RoboLab. Prostredníctvom nich dokážeme z Lega stavať rôzne modely s motormi,  senzormi a snímačmi. RCX kocky potom naprogramujeme v programe Robolab2.5.2 a tak naše diela „oživíme“a môžeme ich použiť priamo vo vyučovacom procese.

Prihlásili sme sa do Medzinárodnej súťaže v programovaní robotov z LEGA. V regionálnom kole v Starej Turej, ktoré sa konalo v dňoch 29.4- 1.5.2004 sme skončili v silnej konkurencií na 2. mieste s projektom EKOLOGICKÁ TRIEDIČKA KOVOVÉHO ODPADU a postúpili sme do medzinárodného kola do Banskej Bystrice. Tam sme v dňoch 20.5- 22.5.2004 obsadili 7. miesto s prácou KOPÍROVACIE ZARIADENIE.

Okrem toho sme sa v regióne Prievidza zapojili do ekologickej súťaže pod názvom EKOROK s Nestlé, kde sme s naším projektom Ekologická triedička kovového odpadu získali 1. miesto a finančnú odmenu 13.500 Sk- za najzaujímavejšiu prácu v regióne. To ešte viac motivovalo našich „konštruktérov“. Prezentovali školu aj seba.

V rámci mimoškolskej činnosti aj v tomto školskom roku pracujeme s mládežou pod odborným vedením Mgr. Viery JACKOVEJ. Veľký záujem o prácu v krúžku prejavujú aj nadané deti z tried projektu ERIN.

Stavebnice umožňujú žiakom rozvoj technického myslenia, konštrukciepredstavivosti, simuláciu rôznych zariadeníosvojiť si programátorské schopnosti a rozvíjať algoritmické myslenie.

bližšie info na :  http://www.infovek.sk/konferencia/2004/foto.php?prispevok=118