Náboženská výchova

Na našej škole sa vyučuje predmet „Náboženská výchova“ ako povinne voliteľný s alternatívnym predmetom „Etická výchova“.

Náboženskú výchovu na škole vyučuje Mgr. Anna Mikulová / S.M. Xavéria, FDC/

Predmet je neklasifikovaný, vyučuje sa od 1. až po 9. ročník. Okrem základného učiva, ktorému venujeme hlavnú pozornosť na vyučovacích hodinách, žiaci sú pripravovaní k prijatiu sviatostí Eucharistie a birmovania vo farskej katechéze. V spolupráci s predmetmi – dejepis, hudobná výchova, výtvarná výchova, literatúra sa snažíme  vedomosti žiakov obohacovať aj informáciami so sakrálnym umením, upevňovať národnostné a vlastenecké cítenie človeka, vychovávať deti a mládež k morálnej zodpovednosti za svoje konanie, slušnosti a dobroprajnosti voči iným.

Na hodinách náboženskej výchovy sa snažíme využívať videoučebňu, niektoré hodiny sú pripravované moderným vyučovacím štýlom – formou prezentácií, ktoré pripravujú aj žiaci a prezentujú svojim spolužiakom.