Nemecký jazyk

Nemecko-vlajka

Nemecký jazyk sa na našej škole vyučuje v 3. ročníku v triede APROGEN a v 6. ročníku ako druhý cudzí jazyk podľa nového štátneho vzdelávacieho programu.

Žiaci tretieho ročníka sa učia podľa učebnice TAMBURIN, ktorá vedie žiakov hravou formou si osvojovať nové slovíčka a niektoré základné gramatické javy. Na hodinách žiaci získavajú nové poznatky prostredníctvom hier, pesničiek, rečňovaniek, počúvaním a prácou s pracovným zošitom.

V šiestom ročníku sa žiaci učia podľa učebnice Projekt Deutsch Neu. Jedna hodina týždenne podľa štátneho vzdelávacieho programu bola posilnená ešte jednou hodinou školského vzdelávacieho programu.

Nemecký jazyk sa začal vyučovať tento školský rok (2009/2010) a verím, že aj v budúcnosti si získa záujem žiakov práve o tento predmet.

Mgr. Lucia Mellová