Mikuláš 2009

Sme deti sveta

V novembri sme sa zapojili do projektu: ,, Nezatváraj oči ". Pracovali sme na tému: ,,Povinnosti a práva detí ". Získali sme diplom a vecnú odmenu . Bolo to fakt veľmi zaujímavé a poučné . Tešíme sa na ďalšie stretnutie .

Súťaž o najkrajšiu výzdobu triedy na škole

ŠSZČ vyhlásilo súťaž o najkrajšiu vianočnú výzdobu triedy. Do súťaže sa zapojila celá škola. Na 1. stupni získali diplom a sladkú odmenu všetky triedy. Na 2. stupni zvíťazila 8.A trieda.

Mikuláš

Aj tento rok k nám prišiel Mikuláš. Pripravili ho žiaci školského parlamentu v zložení :

Mikuláš: Patrik Petráš 9.B

Anjel: Lenka Piešová 9.B

Čert: Veronika Mišenková 9.A

Snehulienka: Martina Marcikánová 9.B

Mikuláš rozdal darčeky detom , pedagogickému zboru a zavítal aj do školskej jedálne. Všetci sme mali z tohto dňa radosť!

Vianočný svietnik

V pondelok 15.12.2008 sme sa zúčastnili okresnej súťaže v aranžovaní vianočných ikebán. Súťaž sa konala v CVČ. Zúčastnili sa jej: Denisa Tomášiková 9.B, Martina Marcikánová 9.B, Veronika Mišenková 9.A, Radka Lacková 8.A. Hlavné ceny sme nezískali, ale odniesli sme si krásne vianočné svietniky, ktoré zdobili vestibul našej školy.

My pop star

29.10.2008 sa naša žiačka Lenka Piešová z 9.B triedy zúčastnila 3.ročníka súťaže populárnej piesne. Postúpila do ďalšieho kola, ktoré sa uskutoční 25.11.2008 v Považskej Bystrici. Veľa šťastia Lenka!

Jesenné stretnutie parlamentu s primátorom mesta

22.10. 2008 10 žiakov z našej školy s K. Juríkovou sa stretlo v Dome kultúry v Prievidzi s primátorom a poslancami mesta. V úvode stretnutia pán primátor odpovedal na naše otázky. Potom boli predstavené pánmi poslancami a pani riaditeľkou CVČ všetky aktivity pre deti a mládež v tomto školskom roku. Na záver stretnutia žiaci pracovali s pánmi poslancami podľa volebných obvodov a riešili konkrétne problémy v mieste bydliska. Tešíme sa na ďalšie stretnutia a spoluprácu!

Tekvica roka 2008

V mesiaci október ŠSZČ vyhlásilo súťaž  o najkrajšie upravenú tekvicu ľubovoľnou technikou. Tekvice boli vystavené v suteréne našej školy. Porota vyhodnotila za najkrajšie tekvice B. Murkovej a S. Škvarkovej z 3.B triedy a K. Grolmusovej z 2.B triedy. Gratulujeme!

Aj v malých mestách sú veľké srdcia.

Dňa 16.9. sa 9 dievčat z našej školy zapojilo do projektu „Most“. Ide o projekt Ligy proti hypertenzii. V sprievode  K. Juríkovej dievčatá ponúkali ľuďom jablká a informačné letáky o hypertenzii. Zároveň MUDr. Farský so zdravotníkmi merali ľuďom zdarma tlak. Všetci sme mali z danej akcie radosť a dobrý pocit, pretože sme boli jediná škola, ktorá sa do projektu aktívne zapojila.

11.apríl 2008 – Deň narcisov

Dňa 11. apríla 2008 dievčatá zo školského parlamentu vyrobili z farebného papiera 220 kusov symbolických narcisov. Predajom narcisov na našej škole sme získali 1060 Sk. Peniaze boli odovzdané na účet v Tatra banke, aby boli použité na pomoc ľuďom chorým na rakovinu. Všetkým darcom a zúčastneným na tejto humánnej aktivite srdečne ďakujeme!

SUPER – MONITOR KVÍZ

Dňa 6.2.2008 na našej škole sa konalo Celoplošné testovanie deviatakov. Pre ostatných súcitiacich  žiakov sa uskutočnil v našej telocvični Super- monitor kvíz. Súťažili triedy 5., 6., 7. a 8. ročníka, ktoré boli rozdelené do dvoch kategórii. Prvá kategória 5. a 6. ročník. Druhá kategória 7. a 8. ročník. Za každú triedu súťažili dvaja žiaci. Super monitor kvíz bol rozdelený do troch súťažných okruhov. Prvý bol s názvom: Región- Nitra, druhý: Zdravý životný štýl a tretí okruh obsahoval praktické súťažné otázky. Medzi jednotlivými súťažnými okruhmi bol pripravený program: prednes: Radka Štangová zo 6.A triedy a spev: Lenka Piešová z 8.B triedy a Dominika Levandovská zo 6.B triedy. Speváčky sprevádzala na gitare Denisa Uherová z 8.B triedy, ktorá nám zabezpečila i ozvučenie miestnosti. V porote boli pani učiteľky: J. Kollárová, D. Šmidáková a K. Juríková. Na úprave a výzdobe miestnosti sa podieľali žiaci zo školského parlamentu z 8.A a 8.B triedy. Celým programom nás sprevádzala Mirka Patschová z 8.B triedy. V prvej kategórii Super- monitor kvízu cenu a diplom získala 6.A trieda, v druhej kategórii 8.A trieda. Blahoželáme!

Každý iný- všetci rovní

Od 1.10. 2OO7- do 3O.11.2OO7 sme sa zapojili do projektu : „Každý iný- všetci rovní“, ktorí bol podporovaný Ministerstvom školstva SR. Do kampane sa zapojili výtvarnou formou 1.A, 1.B, 3.A, 4.A a 9.B trieda. Dňa 13.12.2OO7 v CVČ Prievidza boli odmenené víťazné plagáty  1.A a 9.B triedy. Výsledkom kampane je aktívna participácia v rôznych aktivitách, ale hlavne zmena prístupu k otázkam predsudkov, diskriminácie, či ľudských práv v reálnom živote zo strany nás všetkých. Sme síce každý iný, ale práve to je tá podstata- vďaka našej jedinečnosti je náš život taký krásne pestrý!

Ekorok 2006- 2007

Aj tento školský rok prebiehal na našej škole projekt : „Ekorok“. Projekt trval od 1.novembra 2006 do 20. apríla 2007. Programom projektu bolo „ Zdravé školské prostredie“. Do projektu sme sa zapojili aktivitami:

1.Smeti preč

2.Eko- spravodaj

3.Eko- karaoke

4.Zberové aktivity

5.Deň Zeme

Všetky aktivity sme v priebehu  trvania projektu zaznamenávali a dopĺňali fotodokumentáciou. Nazbierali sme 16 768 kg papiera,14860 ks pet fliaš. V Erine v 1.a triede prebehol hruškový deň, v 2.a hroznový deň, v 3.a ananásový deň a v 4.a jablkový deň. a 2. stupni sa realizoval projekt : „Zdravá 5“ a projekt: „Ideálna škola a zdravá výživa“. V speváckej súťaži v školskom kole z 1. stupňa zvíťazila 3.b trieda s názvom piesne „Žiť len“ .Z 2. stupňa zvíťazili žiačky s piesňou : „Človek nemôže bez prírody žiť, ktoré získali 1. miesto vo finále. Pri celkovom hodnotení medzi školami sme obsadili 4. miesto a získali 10 000 sk.

Krištáľová váza

Dňa 22.9.2007 sme sa zúčastnili speváckej súťaže : „Krištáľová váza“ v Regionálnom kultúrnom centre v Prievidzi. Reprezentovala nás žiačka 9.A triedy Soňa Podobová, ktorá sa umiestnila na 10. mieste.

Európska únia – nediskriminácia

29.9.2007 sme sa zaregistrovali do výtvarnej súťaže, ktorú organizuje Euromládež: „ Európska únia- nediskriminácia“. Našu školu budú prezentovať plagáty 6 pracovných tímov, žiakov zo 7.A,8.B a 9.A triedy.

My pop star

30.10.2007 sa  v Centre voľného času Spektrum  konalo okresné kolo speváckej súťaže: „ My pop star“.  Našu školu reprezentovali Dominika Levandovská zo 6.B triedy, Soňa Podobová z 9.A triedy a Lenka Piešová z 8.B triedy, ktorá sa umiestnila na peknom 4. mieste.

Jesenné stretnutie školských parlamentov

Jesenné stretnutie mladých občanov mesta s primátorom a poslancami mesta Prievidza sa konalo dňa 5.11.2007. Z našej školy sa zúčastnilo 12 žiakov 7. a 8.ročníka. Podujatie bolo v Dome kultúry v Prievidzi. Po privítaní pani Magdou Malichovou  nás oboznámil s programom Miroslav Čibik, zástupca mladého parlamentu a zároveň predseda školského parlamentu našej školy. V diskusii s pánom primátorom a poslancami mesta sme sa vyjadrovali k aktuálnym otázkam života detí a mládeže v meste. Po prestávke a občerstvení sa predstavili jednotlivé školské parlamenty, aktivity Mladého parlamentu, ICM, CVČ pre deti a mládež na rok 2008 v Prievidzi. Tešíme sa na jarné stretnutie.

Deň zdravej výživy

16.10.2007 bol na našej škole vyhlásený deň zdravej výživy a zároveň súťaž o najzdravšiu desiatu vo forme jablka. Školský parlament spočítal v jednotlivých triedach, koľkí žiaci si priniesli na desiatu jablko. Na 1.stupni zvíťazili 1.A,2.A,2.B,4.A a 4.B trieda. Na 2.stupni zvíťazili 5.A,6.A,6.B a 9.A trieda. Víťazi získali body do súťažného projektu Mini- bojard na 1. stupni a Bojard na 2.stupni. Diplom za najkrajšie jablko získala Františka Mečiarová z 2.A triedy. Blahoželáme!

Súťaž o najkrajšiu vianočnú ozdobu na dvere triedy

Dňa 18. 12. 2006 ŠSZČ vyhlásilo súťaž o najkrajšiu vianočnú ozdobu na dvere triedy. Do súťaže sa zapojila väčšina tried.

Dňa 22. 12. 2006 prebehlo vyhodnotenie súťaže. Na prvom stupni mala najkrajšiu ozdobu trieda 2.A a na druhom 7.A trieda.

2.A

7.A

DARČEK POD VIANOČNÝ STROMČEK

Naša škola sa aj tento rok zapojila do vysoko humánnej akcie, ktorou sa žiaci učia robiť radosť tým, že sa niečoho vzdajú. Vyzbierali sme „symbolickú korunu“ v hodnote 1500 Sk pre deti z detských domovov na Mikulášske darčeky. Do projektu sa zapojili všetci pedagógovia spolu so svojimi triedami. Všetkým patrí úprimné „ďakujeme“.

DARUJ HRAČKU KAMOŠOVI

Blížia sa Vianoce a mnohé deti ich budú tráviť v detských domovoch alebo v nemocniciach. Na stretnutiach školského parlamentu sme sa dohodli s pani Juríkovou, že zozbierame opustené hračky, knižky na našej škole a odnesieme ich do Informačného centra mladých. Nazbierali sme až osem veľkých tašiek. Odniesli sme ich 4. 12. 2006. Z akcie sme mali radosť a veríme, že sme vyčarili úsmev na tvárach mnohých opustených detí.

VIANOČNÝ SVIETNIK

V pondelok 4.decembra 2006 sme sa zúčastnili okresnej súťaže v aranžovaní suchých kvetov. Súťaž sa konala v Kultúrnom dome v Prievidzi - Necpaloch. Témou súťaže boli: „Biele Vianoce“ v aranžovaní vianočných svietnikov. Zúčastnili sa jej: Zuzana Senčáková, Veronika Mišenková, Simona Hlinková, Michaela Hojcsková a Katarína Ďurišová v sprievode K.Juríkovej. Popredné miesta sme nezískali, ale odniesli sme si krásne vianočné svietniky a nové aranžérske skúsenosti.