DEVIATACI POZOR!

10 žiakov

Mgr. Viera Jacková

20 žiakov

Testovanie 9 – 2011  – 9. marec 2011 (streda)

- Externé testovanie žiakov základnej školy nadväzuje na testovanie znalostí deviatakov z matematiky a vyučovacieho jazyka, ktoré sa uskutočňovalo od roku 2003.

- Jeho cieľom je celoslovenské zisťovanie úrovne výsledkov žiakov ZŠ v jednotlivých vyučovacích predmetoch.

- Uskutočňuje ho Národný ústav certifikovaných meraní – NÚCEM (www.nucem.sk )

- Ministerstvo školstva SR určí pre každý školský rok príslušný ročník a vyučovacie predmety, v ktorých sa má externé testovanie žiakov uskutočniť. V školskom roku 2010/2011 to budú predmety matematika, slovenský jazyk a literatúra, maďarský jazyk a literatúra, ukrajinský jazyk a literatúra, slovenský jazyk a slovenská literatúra.

-Externé testy píšu žiaci každoročne v jeden deň na všetkých ZŠ s príslušným ročníkom, v ktorom sa externé testovanie uskutočňuje.

- Externého testovania sa zúčastňujú všetci žiaci ZŠ príslušného ročníka, v ktorom sa uskutočňuje, vrátane žiakov so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, okrem žiakov s mentálnym postihnutím.

- Hlavné testovanie v školskom roku 2010/2011 sa uskutoční 9. marca 2011 (streda) vo všetkých ZŠ s vyučovacím jazykom slovenským, maďarským a ukrajinským.

- Termín náhradného testovanie pre žiakov, ktorí sa z objektívnych dôvodov nemohli zúčastniť hlavného testovania – 29. marec 2011 (utorok)

Overenie špeciálnych schopností a talentu
marec 2011 (talentové skúšky)

Ostatné prijímacie skúšky