Stavba

Prvé dva marcové dni sa v Starej Turej konala tradičná Súťaž v stavbe a programovaní robotov pre stredné a základné školy, RoboCup Junior 2007.

V tvorivom prostredí Združenej strednej školy elektrotechnickej v mestečku pod stále zasneženou Javorinou sa v kategóriách Stavba, Robotický futbal, Záchranár a Robotický tanec stretlo spolu vyše tridsať súťažných družstiev zo Západného, Stredného, Východného, Južného i Severného Slovenska. Podujatie pripravila Slovenská Spoločnosť Elektronikov s podporou Ministerstva školstva a Infoveku.

Desať družstiev pracovalo počas jedného popoludnia na robotickom projekte na zadanú tému "Ochrana životného prostredia". Súťažiaci kombinovali skúsenosti z robotických krúžkov a hodín programovania so svojou fantáziou a predstavivosťou. Za pár hodín navrhli, postavili, naprogramovali a nakoniec predviedli porote, ostatným súťažiacim a publiku svoje výrobky. Prvý raz boli použité i stavebnice LEGO Mindstorms NXT obsahujúce nové druhy senzorov, silnejšie motory so zabudovanými otáčkovými senzormi a výkonnejší riadiaci počítač.

Ako sa hodnotilo: dvanásťčlenná porota (učitelia a organizátori) vybrala tri najlepšie modely (s najväčším ziskom bodov) a okrem toho udelila päť osobitných cien za vynikajúcu stavbu, programovanie, použitie senzorov a komunikáciu, prezentáciu a za nápad a tvorivosť.

Tretím oceneným modelom bol automatický park žiakov ZŠ Mariánska ul. z Prievidze.

Ocenenie

Názov modelu